БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА ВО МАКЕДОНИЈА!

 E: hello@karmapix.com

 

EZ фото книга

Приказ на пример содржина на производот  

Square Landscape

EZ фото книга

На залиха

ден 818,00
ден 818,00

Споделете убави моменти, споделете среќна КАРМА.


За експресно брзо време, креирајте совршен мини фото албум со вашите незаборавни мигови и споделете го со саканите. Со еден клик од вашиот мобилен, компјутер, Facebook или Instagram профил прикачете ги омилените слики во албумот. Потоа додадете го во кошничката и инстантно добивате уникатен мини албум кој секогаш ќе краде слатки насмевки. Можете да додадете онолку фотографии колку ќе посакате. И сите додадени фотографии веднаш сами се поставуваат во албумот. Уживајте и креирајте ја вашата сликовита приказна!

Време на процесирање на нарачка 3-4 работни денови.
24 или 36 страни вклучени согласно избраниот тип на корици и димензии.
Moже да додадете дополнителни страни по желба, штом почнете да го креирате вашиот фото албум.

 

Типови корици

 

КАКО ДО ТВОЈОТ ОМИЛЕН ФОТО ПРОИЗВОД?

ВИДЕО УПАТСТВО

 

Наша препорака кон сите корисници е да користат слики со минимум 200dpi резолуција доколку се во можност.

Препорачани димензии на слики за употреба во пиксели, согласно со избраната димензија/формат (мм) на производи: 

  • 1650x1650 px ЗА 150x150; 180x180; 200x200 mm
  • 850x850 px ЗА 100x100; 68x100 mm
  • 2250x1650 px ЗА 280x200; 200x140; 170x120 mm

Би сакале да напоменеме дека сликите преземени од Facebook или Instagram доаѓаат со понизок квалитет преку самите социјални мрежи и како такви се аплицираат на нашата веб страна.

 

БРЗИ ЧЕКОРИ

1. ЗАЧЛЕНИ СЕ:

Откако ќе го креирате својот личен кориснички профил со кликнување на копчето "Регистрирај се" од главното горно мени на бев страната https://karmapix.com, може да започнете со создавање и дизајнирање на најразновнидни фото производи! Вашите лични информации, проекти, плаќања/наплати како и историјата на нарачки можете да ги најдете под менито  “Мој Профил”.  Доколку веќе имате кориснички профил на истиот можете да пристапите со најава преку кликнување на копчето "Најави се" од главното горно мени на бев страната https://karmapix.com,

 

2. ПРИКАЧИ ФОТОГРАФИИ:

Можете да користите фотографии од вашиот уред (моб тел, таблет, лап топ, компјутер, итн), да ги преземете од вашиот Facebook или Instagram профил и веднаш да ги употребете  на www.karmapix.com!  Можете да ја зачувате вашата работа и да се вратите на проектот за да го комплетирате подоцна, преку страната “Мои Проекти”. 

3. ПЕРСОНАЛИЗИРАЈ:

Изберете од нашата широка селекција на фото производи и почнете со креирање! Селектирајте тип на производ со атрибути  по ваша желба (пр. димензија, корица, бр на страни итн.) и додадете ги вашите фотографии и стил во целиот микс за изработка на уникатен производ направен по ваша мерка! 

4.НАРАЧАЈ:

Оттука ние преземаме! Само еден клик и вашата нарачка стартува со изработка. Во текот на целиот процес до нејзината испорака, можете да го следите статусот на нејзино комплетирање со пристапување на вашиот кориснички профил преку интернет страната orders.karmapix.com

5. ДОБИЈ

Добијте ја својата финализирана нарачка испорачана на вашиот праг. Додека сте трепнале, таа е тука. Иако, во оредени случаи денот на испорака зависи и од методот на транспорт кој ги избирате, како и времето потребно да се создаде вашиот персонализиран продукт, за што сте секако известени за целото времетраење на вашето корисничко искуство на www.karmapix.com

 

 

 


 

 

ТИПОВИ НА КОРИЦИ И ВНАТРЕШНОСТ НА ФОТО КНИГИТЕ

 

 

МЕКА ИЛИ ТВРДА КОРИЦА

- Внатрешност изработена на високо квалитетна 200гр мат хартија специјализирана за изработка на фото книги;

- Пластифицирана корица со мат пластификат за заштита на книгата и посебен ефект на корицата;

- Врвна PUR технологија на лепење и поврзување на фото книгата.


СПИРАЛА СО ТВРД ПОВЕЗ

- Внатрешност изработена на високо квалитетна 200гр мат хартија специјализирана за изработка на фото книги;

- Пластифицирана корица со мат пластификат што и дава заштита на книгата и посебен ефект на корицата;

- Поврзување со спирала од најпознатите европски производители, на уникатен начин конфигуриран само за вас.

КЛАМЕР

- Фото книгата е изработена на високо квалитетна 200гр мат хартија специјализирана за изработка на овој тип на производ;

- Поврзувањето е направено на начин за да можете лесно и едноставно да ги прегледувате вашите фотографии.

Кориснички мислења

Рецензија од SarahGreat

Објавено на 25.4.2017

Оцена за производот:

Great product, great price, came so so fast and beautifully packed. My fav!

Рецензија од KatePrekrasen album

Објавено на 25.8.2016

Оцена за производот:

Оцена за производот:

Iskreno ne veruvav deka celoto pravanje na albumot ce odi tolku brzo i deka ce mozam posle kako kniga da go sharuvam. Mnogu interesno i kako za poklon stvoreno. Bravo!

Рецензија од SanjaOdlichen proizvod

Објавено на 25.8.2016

Оцена за производот:

Za Vasiot sajt doznav od prijatelka koja veke go iskoristila za podarok foto album. Mojot album go napraviv so takva lesnotija sto me iznenadi dali voopsto ke bide takov koga ke mi stigne. Odlichen e! Ushte poodlicha e ideata, sekogash da imate mesto za da narachate podarok i da bide unikat!!

Напишете ваше мислење

Го оценувате: EZ фото книга

Како го оценувате производот? *

  1 ѕвездичка 2 ѕвездички 3 ѕвездички 4 ѕвездички 5 ѕвездички
Оцена за производот

Кориснички прашања

Нема прашања

Loading...