БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА ВО МАКЕДОНИЈА!

 E: hello@karmapix.com

 

Патување низ градовите

Приказ на пример содржина на производот  

Square Landscape Portrait

Патување низ градовите

На залиха

ден 995,00
ден 995,00

Обожавате авантури? Сега вие може да бидете прераскажувачот на безброј патешевствија од целиот свет. Креирајте го совршениот фото албум со вашата авантуристичка приказна и корицата и форматот кој го сакате.


Кликни подоле за брз преглед на производот

Време на процесирање на нарачка 3-4 работни денови.
24 или 36 страни вклучени согласно избраниот тип на корици и димензии.
Moже да додадете дополнителни страни по желба, штом почнете да го креирате вашиот фото албум.

 

Типови корици 

 
 
 
 

 

КАКО ДО ТВОЈОТ ОМИЛЕН ФОТО ПРОИЗВОД?

ВИДЕО УПАТСТВО

 

Наша препорака кон сите корисници е да користат слики со минимум 200dpi резолуција доколку се во можност.

Препорачани димензии на слики за употреба во пиксели, согласно со избраната димензија/формат (мм) на производи: 

  • 1650x1650 px ЗА 150x150; 180x180; 200x200 mm
  • 850x850 px ЗА 100x100; 68x100 mm
  • 2250x1650 px ЗА 280x200; 200x140; 170x120 mm

Би сакале да напоменеме дека сликите преземени од Facebook или Instagram доаѓаат со понизок квалитет преку самите социјални мрежи и како такви се аплицираат на нашата веб страна.

 

БРЗИ ЧЕКОРИ

1. ЗАЧЛЕНИ СЕ:

Откако ќе го креирате својот личен кориснички профил со кликнување на копчето "Регистрирај се" од главното горно мени на бев страната https://karmapix.com, може да започнете со создавање и дизајнирање на најразновнидни фото производи! Вашите лични информации, проекти, плаќања/наплати како и историјата на нарачки можете да ги најдете под менито  “Мој Профил”.  Доколку веќе имате кориснички профил на истиот можете да пристапите со најава преку кликнување на копчето "Најави се" од главното горно мени на бев страната https://karmapix.com,

 

2. ПРИКАЧИ ФОТОГРАФИИ:

Можете да користите фотографии од вашиот уред (моб тел, таблет, лап топ, компјутер, итн), да ги преземете од вашиот Facebook или Instagram профил и веднаш да ги употребете  на www.karmapix.com!  Можете да ја зачувате вашата работа и да се вратите на проектот за да го комплетирате подоцна, преку страната “Мои Проекти”. 

3. ПЕРСОНАЛИЗИРАЈ:

Изберете од нашата широка селекција на фото производи и почнете со креирање! Селектирајте тип на производ со атрибути  по ваша желба (пр. димензија, корица, бр на страни итн.) и додадете ги вашите фотографии и стил во целиот микс за изработка на уникатен производ направен по ваша мерка! 

4.НАРАЧАЈ:

Оттука ние преземаме! Само еден клик и вашата нарачка стартува со изработка. Во текот на целиот процес до нејзината испорака, можете да го следите статусот на нејзино комплетирање со пристапување на вашиот кориснички профил преку интернет страната orders.karmapix.com

5. ДОБИЈ

Добијте ја својата финализирана нарачка испорачана на вашиот праг. Додека сте трепнале, таа е тука. Иако, во оредени случаи денот на испорака зависи и од методот на транспорт кој ги избирате, како и времето потребно да се создаде вашиот персонализиран продукт, за што сте секако известени за целото времетраење на вашето корисничко искуство на www.karmapix.com

 

 

 


 

 

ТИПОВИ НА КОРИЦИ И ВНАТРЕШНОСТ НА ФОТО КНИГИТЕ

 

 

МЕКА ИЛИ ТВРДА КОРИЦА

- Внатрешност изработена на високо квалитетна 200гр мат хартија специјализирана за изработка на фото книги;

- Пластифицирана корица со мат пластификат за заштита на книгата и посебен ефект на корицата;

- Врвна PUR технологија на лепење и поврзување на фото книгата.


СПИРАЛА СО ТВРД ПОВЕЗ

- Внатрешност изработена на високо квалитетна 200гр мат хартија специјализирана за изработка на фото книги;

- Пластифицирана корица со мат пластификат што и дава заштита на книгата и посебен ефект на корицата;

- Поврзување со спирала од најпознатите европски производители, на уникатен начин конфигуриран само за вас.

КЛАМЕР

- Фото книгата е изработена на високо квалитетна 200гр мат хартија специјализирана за изработка на овој тип на производ;

- Поврзувањето е направено на начин за да можете лесно и едноставно да ги прегледувате вашите фотографии.

Кориснички мислења

Рецензија од ТијсПатување низ градовите

Објавено на 20.5.2020

Оцена за производот:

Многу сакам да патувам и кога наидов на Karmapix и опциите што ги нуди за брзо да ги претворам сите мои фотографии од патувањата во печатени фото книги од мојот телефон, едноставно се заљубив. Знаејќи дека ова е производ на Bato & Divajn исто така ме увери дека добивам одличен квалитет секој пат кога нарачувам, брза испорака и секогаш има некое изненадување или дополнителна надавка со секоја нарачка. Од срце ја препорачувам оваа страница!

Рецензија од AndreasCity Explorer

Објавено на 20.5.2020

Оцена за производот:

The print is sooo amazing, did not expect such a turnaround, just awesome guys! Not to mention the free and fast delivery. You keep surprising me every time.

Рецензија од Боб СПатување низ градовите

Објавено на 20.5.2020

Оцена за производот:

Книгата со фотографии што ја направив e прекрасна! Беше едноставно и брзо да се направи, особено за мене личност која не е по технологијата. Времето за испорака беше одлично! Таа беше доставена порано од ветеното. Дефинитивно би ја препорачал Karmapix на сите што сакаат да подарат нешто уникатно.

Напишете ваше мислење

Го оценувате: Патување низ градовите

Како го оценувате производот? *

  1 ѕвездичка 2 ѕвездички 3 ѕвездички 4 ѕвездички 5 ѕвездички
Оцена за производот

Кориснички прашања

Нема прашања

Loading...