БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА ВО МАКЕДОНИЈА!

 E: hello@karmapix.com

 

Карма Календар | 305x305mm

Приказ на пример содржина на производот  

Square

Карма Календар | 305x305mm

На залиха

ден 1.015,00
Твојата дневна доза на позитивност.

Време на процесирање на нарачката 3-4 работни денови.

Персонализиран календар со ваши датуми или фотографии.

14 или 12 страни вклучени во зависност од избраниот формат или стил.

 

КАКО ДО ТВОЈОТ ОМИЛЕН ФОТО ПРОИЗВОД?

ВИДЕО УПАТСТВО

 

Наша препорака кон сите корисници е да користат слики со минимум 200dpi резолуција доколку се во можност.

Препорачани димензии на слики за употреба во пиксели, согласно со избраната димензија/формат (мм) на производи: 

  • 1650x1650 px ЗА 150x150; 180x180; 200x200 mm
  • 850x850 px ЗА 100x100; 68x100 mm
  • 2250x1650 px ЗА 280x200; 200x140; 170x120 mm

Би сакале да напоменеме дека сликите преземени од Facebook или Instagram доаѓаат со понизок квалитет преку самите социјални мрежи и како такви се аплицираат на нашата веб страна.

 

БРЗИ ЧЕКОРИ

1. ЗАЧЛЕНИ СЕ:

Откако ќе го креирате својот личен кориснички профил со кликнување на копчето "Регистрирај се" од главното горно мени на бев страната https://karmapix.com, може да започнете со создавање и дизајнирање на најразновнидни фото производи! Вашите лични информации, проекти, плаќања/наплати како и историјата на нарачки можете да ги најдете под менито  “Мој Профил”.  Доколку веќе имате кориснички профил на истиот можете да пристапите со најава преку кликнување на копчето "Најави се" од главното горно мени на бев страната https://karmapix.com,

 

2. ПРИКАЧИ ФОТОГРАФИИ:

Можете да користите фотографии од вашиот уред (моб тел, таблет, лап топ, компјутер, итн), да ги преземете од вашиот Facebook или Instagram профил и веднаш да ги употребете  на www.karmapix.com!  Можете да ја зачувате вашата работа и да се вратите на проектот за да го комплетирате подоцна, преку страната “Мои Проекти”. 

3. ПЕРСОНАЛИЗИРАЈ:

Изберете од нашата широка селекција на фото производи и почнете со креирање! Селектирајте тип на производ со атрибути  по ваша желба (пр. димензија, корица, бр на страни итн.) и додадете ги вашите фотографии и стил во целиот микс за изработка на уникатен производ направен по ваша мерка! 

4.НАРАЧАЈ:

Оттука ние преземаме! Само еден клик и вашата нарачка стартува со изработка. Во текот на целиот процес до нејзината испорака, можете да го следите статусот на нејзино комплетирање со пристапување на вашиот кориснички профил преку интернет страната orders.karmapix.com

5. ДОБИЈ

Добијте ја својата финализирана нарачка испорачана на вашиот праг. Додека сте трепнале, таа е тука. Иако, во оредени случаи денот на испорака зависи и од методот на транспорт кој ги избирате, како и времето потребно да се создаде вашиот персонализиран продукт, за што сте секако известени за целото времетраење на вашето корисничко искуство на www.karmapix.com

 

 

 


 

 

ТИПОВИ НА КОРИЦИ И ВНАТРЕШНОСТ НА ФОТО КНИГИТЕ

 

 

МЕКА ИЛИ ТВРДА КОРИЦА

- Внатрешност изработена на високо квалитетна 200гр мат хартија специјализирана за изработка на фото книги;

- Пластифицирана корица со мат пластификат за заштита на книгата и посебен ефект на корицата;

- Врвна PUR технологија на лепење и поврзување на фото книгата.


СПИРАЛА СО ТВРД ПОВЕЗ

- Внатрешност изработена на високо квалитетна 200гр мат хартија специјализирана за изработка на фото книги;

- Пластифицирана корица со мат пластификат што и дава заштита на книгата и посебен ефект на корицата;

- Поврзување со спирала од најпознатите европски производители, на уникатен начин конфигуриран само за вас.

КЛАМЕР

- Фото книгата е изработена на високо квалитетна 200гр мат хартија специјализирана за изработка на овој тип на производ;

- Поврзувањето е направено на начин за да можете лесно и едноставно да ги прегледувате вашите фотографии.

Кориснички мислења

Рецензија од EllaLove is in the air

Објавено на 23.4.2017

Оцена за производот:

I was so so pleasantly surprised by the quality and great appearance of this calendar.
I wasn't sure what I'd get since my photos were a bit blurry, but it is absolutely perfect. Love what you are doing and would love to see more new products on Karmapix.

Рецензија од ThjsAwesome Result!

Објавено на 23.4.2017

Оцена за производот:

Gorgeous! Better than I expected. Plan to order more calendars. Love that they are of so excellent quality and that they come so fast!

Рецензија од SophieBest present I ever bought

Објавено на 23.4.2017

Оцена за производот:

I used some of my phone photos to create our love story calendar and surprise my boyfriend for our anniversary. I was afraid how it will be since some of my phone photos weren't in the best of quality. But It turned out more than great! It arrived so fast on time and it was packaged superbly just like a present.
You gave me ideas for other gifts to come. Thanks and keep up! Would love to see what you are preparing next.

Рецензија од МајаРетко интересни производи, супер сте

Објавено на 23.4.2017

Оцена за производот:

Секогаш кога ми треба идеа за подарок доаѓам кај вас на сајтот. Најважно ми е дека се е толку брзо и нарачката и испораката и пакувањата како за подарок. Вие сте ми како асистент за купување без да планирам време за купување на подароци. Супер сте!

Рецензија од SammyAwesome

Објавено на 23.4.2017

Оцена за производот:

You guys are awesome! Exactly as expected. This is the 3rd time I'm re-ordering it and every time the quality is the same, equally great. Haven't received anything sooner either!

Напишете ваше мислење

Го оценувате: Карма Календар | 305x305mm

Како го оценувате производот? *

  1 ѕвездичка 2 ѕвездички 3 ѕвездички 4 ѕвездички 5 ѕвездички
Оцена за производот

Кориснички прашања

Нема прашања

Loading...