Што има подобро од приготвувањето на вашето омилено јадење и гледање на примамлив и интересен филм уживајќи во него со полн стомак?

Еве 10 класици кои ние ги препорачуваме со некои од нашите омилени оброци.

Седнете удобно, опуштете се и уживајте во овие “филмови со вкус“.

 

 

1.     The Godfather & Шпагети со томато сос и ќофтиња

Imdb кратко резиме: Патријархот на династија на организиран криминал, полека ја дочекува својата старост и ја предава контролата на својата тајна имерија, во рацете на неговиот неодлучен син.

 

2.     Home Alone & Пица

Imdb кратко резиме: 8 годишниот бељаџија, мора да го заштити својот дом од двајца провалници, кога во една прилика несакајќи е оставен само дома, за време на Божиќно патување.

 

3.     Pulp Fiction & Чизбургери

Imdb кратко резиме: Животите на двајца платеници на мафијата, на еден боксер, жена на еден гангстер, и пар бандити во ресторан се испреплетуваат низ четири приказни со насилство и откуп.

 

4.     Pretty Woman & Помфрит и шампањ

Imdb кратко резиме: Човек кој се занимава со легален но штетен бизнис, има потреба од придружба за одредени социјални собири, па најмува убава проститутка кој ја запознава... за подоцна да се вљуби во неа.


 

5.     Frankie and Johnny & Бенедикт јајца

Imdb кратко резиме: Џони е скоро ослободен од затвор и добива работа во кафетерија каде се запознава со Френки. Френки е девојка која е самотник, но Џони е одлучен дека нивната романса ќе процвета. 

 

6.     The Silence of the Lambs & Јагне во сос со црвено вино 

Imdb кратко резиме: Млада агентка на ФБИ мора да побара совет од канибалистички сериски убиец за како да фатат друг сериски убиец, кој им ја отстранува кожата на своите жртви.

7.     Desperado & Фахитас

Imdb кратко резиме: Еден пиштолџија е заплеткан во војна на локален нарко-трговец.

Што подобро од мексикански зачинет специјалитет во комбинација со овој легендарен филм.

 

8.     When Harry met Sally & Ладни сендвичи

Imdb кратко резиме: Хари и Сали се знаат со години, и се многу добри пријатели, но се плашат дека доколку би имале односи, тоа може да го уништи нивното пријателство.


 

9.     Forrest Gump & Шкампи

Imdb кратко резиме: Форест Гамп, не многу интелигентен, бил случајно присутен на многу историски збиднувања, но неговата вистинска љубов Џени Куран, постојано му се измолкнува.

 

10.  Titanic & Јастог

Imdb кратко резиме: Седумнаесет годишна аристократка се вљубува во еден добродушен, но сиромашен уметник за време на патувањето на луксузниот, но лошо констуиран Р.М.С. Титаник.

 

BON APPETIT!

 

 

Разгледајте ги тематските дизајни на photo books и персонализирани тефтери подготвени за вас на  KARMAPIX.com  и изберете ја темата која најмногу ви се допаѓа за оставање впечаток за паметење