БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА! -20% ПОПУСТ со кодот 2HOT

 E: hello@karmapix.com

 

Покажи по страница
Сортирај по
 МРЕЖА   ЛИСТА 

9 Причини Зошто Пролетта Е Најдобра Сезона

Пролетта полека пристигнува. Март пристигна и сезоната на преубави цвеќиња, колоритни јајца, и зелени градини е зад аголот. Полека дрвјата го менуваат своето руво, и иако сеуште имаме ладни денови сите многу добро знаеме дека зимата не напушта полека но сигурно. 

Повеќе...

8 Идеи за Денот на Жената

Меѓународниот ден на жената (IWD), наречен за прв пат Меѓународен работен ден на жената, се слави на 8-ми март секоја година. Во различни региони, фокусот на прославите се движи со прославување на почит, благодарност и љубов кон жените за нивните економски, политички и општествени достигнувања. 

Повеќе...

8 факти за Денот на Жената

Традицијата диктира дека мажите ги почитуваат своите мајки, жени, девојки,  и други жени со цвеќиња или мали подароци.

Повеќе...

8ми Март низ Историјата

8 Март или  уште познат како Меѓународен  ден на жената се слави во многу земји ширум светот. Тоа е ден кога на жените им се оддаваат признанија  за нивните постигнувања без оглед на поделбите,  националноста , етничките , економски или политички разлики. Зад сите тие  рози и прекрасни букети , се крие толку многу историја . Денес ќе ги разгледаме клучните причини зошто го прославуваме Меѓународниот ден на жената на 8-ми Март.

 

Повеќе...

Најдобрите 5 дестинации за соло патниците

Постојат многу луѓе  кои тврдат дека патувањето сам е најдобар начин да се види светот. Патувајќи сам, поголема е веројатноста дас се запознаете сам себе е многу поголема отколку кога сте во пар.  Кога патувате соло, вие исто така добивате слобода да креирате сопствен распоред, да се релаксирате и да бидете социјални тогаш кога посакувате. Сакате да патувате сами, но не знаете каде да одите? Еве листа на некои од најдобрите места погодни за сите соло патници

Повеќе...

14 Интересни факти за денот на Вљубените

14 Февруари или Денот на вљубените - најромантичниот ден во годината, време кога луѓето ја споделуваат својата љубов.  Дали некогаш сте се запрашале зошто го славиме Денот на вљубените?  Името за нашиот современ празник доаѓа од св. Валентин од Терни, кој се поврзува со идејата за љубезност . Епископот Валентин против своите одлуки  започнал да извршува тајни свадби.  За ова, Валентин бил затворен и егзекутиран. Додека бил во затвор, тој напишал белешка до ќерката на џаголот потпишувајќи го  "од твојот вљубеник".

Повеќе...
Покажи по страница
Сортирај по
Loading...