БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА ВО МАКЕДОНИЈА!

 E: hello@karmapix.com

 

Покажи по страница
Сортирај по
 МРЕЖА   ЛИСТА 

Летото можеби заврши, но не и забавата!

Границите можеби беа затворени и некои од нас се чувствуваа како времето да запрело, но за други пак, се отворија нови можности да ја истражат нашата убава земја.
Од филмски локации, катчиња со домашно зготвени традиционални јадења, до места кои личат како да се заробени во времето, Македонија нуди безброј можности за истражување и посетување.

Повеќе...

Забавни и интерактивни проекти за вашите деца

Поминување квалитетно време со вашите деца е огромен фактор за нивниот успех во образованието - а вие можете да им помогнете на вашите малечки да ги развијат своите креативни мускули со тоа што заедно ке составите една од овие интерактивни идеи за проекти на KARMAPIX

 

Повеќе...

5 Велигденски декорации

Велигден полека пристигнува! Тешко е да се поверува, но сезоната на Големиот пост - 40-дневната делница која води до Велигденска недела е веднаш зад аголот. Велигден е време за славење на Исусовото воскресение, време за семејството, а исто така и време за семејните традиции ... Велигденскиот  “brunch” е забавна и празнична прилика, така што за да го достигнете нивото на софистицираност  секогаш може да декорирате  со убави  шарени ткаенини кои би биле  дел од декорот на  велигденската трпеза

Повеќе...

Поврзани и од дома

Кога се соочувате со одредена изолација и социјална дистанца, важно е да останете во контакт со вашите пријатели и најблиски. Без разлика дали сакате да останете во контакт со старите пријатели, сакате да запознавате нови или пак да си посветите повеќе време сами на себе, потребни се само неколку едноставни чекори кои можат да ви помогнат да ја добиете социјалната врска што ја сакате.

 

Повеќе...

Идеи за есенска фото книга

Есента нуди безброј идеа за супер фотографии.  Со почеток на школската година и безбројните училишни активности, многубројни настани и супер колоритна палета на бои , оваа сезона е идеално време за изработка на книга за семејни фотографии. Се что треба е само да сфатиме каде да ги насочиме нашите камери.

Повеќе...

Совети за супер страшен албум за "Ноќта на Вештерките”

Ноќта на вештерките  се ближи брзо и пред да знаеме ние веќе сме излезени и правиме фотографии од сите симпатични мали фантоми и тролови! Како и да е, можно е, фотографирањето на вашите млади да биде несигурно и прилично проблематично.  Со овие 5 совети ќе ви помогнеме да направите совршени слики  за вашиот албум за “Ноќта на вештеркитеpките”:

Повеќе...
Покажи по страница
Сортирај по
Loading...